BEIRATKOZÁS ÉS ÚJRAFELVÉTEL A VESZPRÉMI KÖZÉPISKOLAI KOLLÉGIUMBAN

1. A 2020-21-es tanévre kollégiumi férőhely igénylésének főbb tudnivalói:

A kollégiumi elhelyezést a tanuló, kiskorú tanuló esetén a szülő kérheti

• az iskolába történő jelentkezéssel egyidejűleg a felvételi lapon, amennyiben az iskola vállalja a kérelem továbbítását a kollégiumba.
  • közvetlenül a kollégiumba benyújtott felvételi kérelem útján. (A dokumentum a kollégium honlapjáról letölthető: kollegium-veszprem.sulinet.hu) Postacím: Veszprémi Középiskolai Kollégium, 8200 Veszprém, Stadion u. 20-22.

A kollégiumi felvétel eljárás rendje

• a kollégiumi felvétel egy tanévre szól, és hosszabbítható.
  • az újrafelvételi kérelem beadási határideje április 30.
  • a felvételről az intézmény vezetője dönt.
  • az elhelyezés iránti kérelem elbírálásáról a nagykorú tanuló, kiskorú tanuló esetén a szülő (gondviselő), valamint az iskola értesítést kap.

A felvételi kérelem elbírálásának elvei:

Új kollégista felvétele esetén előnyben részesül, aki/akinek

• a Veszprémi Tankerületi Központ által fenntartott és működtetett intézmény tanulója;
  • a gyermekvédelmi és gyámügyi eljárásról szóló 1997. évi XXXI. törvény szerint hátrányos helyzetű;
  • felvételét a gyámhatóság kezdeményezte.

Újrafelvétel esetén előnyben részesül, aki/akinek

• képességeinek, tehetségének megfelelően igyekszik tanulmányi téren jól teljesíteni, és kollégiumi magatartása példamutató.
  • fegyelmi büntetése, elmarasztalása nem volt.

Kizáró ok (nem nyerhet felvételt a kollégiumba):

• akinek felvételét fegyelmi problémák és (/vagy) tanulmányi kötelezettségeinek elhanyagolása, (pl. több mint 5 kötelező kollégiumi foglalkozásról történő igazolatlan hiányzás) miatt a nevelőtestület nem támogatja.

A járványügyi veszélyhelyzet és kijárási korlátozás időszakában a beiratkozási kérelmet elektronikus levél (e-mail) útján is be lehet küldeni a

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre. Az elektronikus levélnek tartalmaznia kell azokat az adatokat, amelyek a honlapon található beiratkozási nyomtatványon szerepelnek.

Újrafelvételi kérelmet benyújthat a nagykorú kollégista tanuló vagy szülője (gondviselője) a tanuló csoportvezető nevelőtanárától igényelhető újrafelvételi nyomtatvány elektronikus kitöltésével és a kollégiumba történő eljuttatásával.

(Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.) Bővebb információ a kollégium honlapján és a VKK INFO Facebook-os csoportban olvasható. Az újrafelvételnél kizáró ok lehet, ha a tanuló a tantermen kívüli digitális oktatás keretében a kollégium által megszervezett foglalkozásokon, neki felróható okból nem hajlandó részt venni.

• /index.php/2-uncategorised/55-a-kollegiumban-tartozkodas-rendje-az-irasbeli-erettsegi-vizsgak-idoszakaban
  • /index.php/2-uncategorised/49-etkezesi-dij-befizetes-4