Információk a külföldről visszaérkező kollégistáink számára:

Azoknak a kollégista tanulóknak, akik az őszi szünetben hazautaznak, a visszatérést követően eleget kell tenniük karanténkötelezettségüknek, amelyet a kollégiumban tudnak letölteni. A karanténkötelezettség alól két negatív teszteredménnyel lehet mentesülni. A schengeni övezetből érkezők (pl. Ausztria, Szlovákia, Szlovénia) 1 negatív teszteredményt hozhatnak magukkal az adott országból, és további 1 tesztet Magyarországon kell csináltatniuk. A nem schengeni övezetből érkezőknek (pl. Szerbia, Románia, Ukrajna) mindkét negatív teszteredményüket Magyarországon kell beszerezniük ahhoz, hogy a karanténkötelezettség alól mentesüljenek. A karantén ideje alatt az érintett tanulók a tanítási órákon és foglalkozásokon nem vehetnek részt. Az őszi szünet után visszaérkező tanulók 2020. november 2-6. között a Nemzeti Népegészségügyi Központ honlapján közzétett, erre kijelölt egészségügyi szolgáltatóknál térítésmentesen elvégeztethetik a SARS-CoV2 PCR tesztet. A térítésmentes teszteléshez a következő dokumentumokat kell bemutatniuk az egészségügyi szolgáltatónál:
  • a tanuló személyes okmányai, amelyek igazolják a külföldi lakhelyet,
  • a kollégiumi jogviszony tényére vonatkozó igazolást.

• /index.php/2-uncategorised/64-informaciok-a-kulfoldrol-visszaerkezo-kollegistaink-szamara-2
  • /index.php/2-uncategorised/62-aprilisi-etkezesi-dij-befizetes-4