Veszprémi Középiskolai Kollégium infrastrukturális fejlesztése

A projekt azonosító száma: EFOP-4.1.3-17-2017-00466

A kedvezményezett neve: Veszprémi Tankerületi Központ

Elnyert támogatási összeg: 149.457.562 Ft

A projekt zárás várható időpontja: 2018. október 31.

A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország költségvetése társfinanszírozásával valósul meg.

Kollégium Alapítvány

Céljaink:

Az életkörülmények javítása, a képességfejlesztés eszközeinek bővítése, az esélyegyenlőség javítása.

Kérjük, hogy személyi jövede-
lemadójuk 1 %-ával támogas-
sák törekvéseinket.

Az alapítvány neve
Kollégium Alapítvány

Az alapítvány számla száma
73200189-11101693

Az alapítvány adószáma
18914953-1-19

A kollégiumról

A Veszprémi Középiskolai Kollégium a Veszprémi Tankerületi Központ által fenntartott és működtetett közoktatási intézmény. Fő feladatunk a Veszprémben tanuló középfokú iskolák tanulói számára a kollégiumi ellátás biztosítása, de emellett üres szálláshelyeink lehetőséget adnak turistacsoportok fogadására is.

Nevelési-oktatási intézmény

A Veszprémi Középiskolai Kollégium – bár méreteit tekintve a legnagyobb – de egyben a legifjabb is Veszprém város hasonló intézményei között, hiszen 1997. január 1-jén jött létre. Előzményei, gazdag hagyományai azonban több évtizedes múltra tekintenek vissza. Jogelődje ugyanis mind a három 1996-ig önálló veszprémi középiskolai kollégium: a Teleki Blanka Középiskolai Leánykollégium, a Bolyai János Középiskolai Fiúkollégium és az Eötvös József Középfokú Kollégium is. Ezek összevonását a tanulólétszám csökkenése tette szükségessé.

Három nagy épületből áll a kollégium. Az „A” épület jelenleg nem kollégiumi feladatokat lát el, a „B” épületben fiú középiskolások, a „C” épületben lány középiskolások nyertek elhelyezést.

Az Arany János Tehetséggondozó Program

Az Arany János Tehetséggondozó Programot 2000-ben indította el a Kormány. A Program létrejöttének hátterében azok a szociológiai felmérések álltak, amelyek szerint a különösen népszerű egyetemi karokon – mint a jogi, közgazdasági, orvosi csupán másfél százalékra tehető az ötezernél kevesebb lélekszámú településről származó hallgatók aránya. A Program létrejöttét az az elv segítette, hogy meg kell adni az esélyt arra, hogy Magyarország valamennyi polgára versenyképes tudással rendelkezhessen.

A Program létrejöttét meghatározta, hogy a közoktatás egyik legfontosabb feladata hozzájárulni a társadalmi esélyegyenlőtlenségek mérsékléséhez. A társadalom azon csoportjai számára, akik a rendszerváltás során a gazdasági átalakulás veszteseivé váltak, a felemelkedés útja szinte kizárólag a minőségi – társadalmi, gazdasági pozíciók betöltésére alkalmas és jól átváltható – tudás megszerzésén keresztül vezet.

A Program meghatározó elemei

A Programba az alapító intézményei - középiskolák (gimnáziumok és szakközépiskolák), illetve kollégiumok (önállóak vagy a közös igazgatásúak)  - pályázhattak közösen kialakított programmal. A programot, később annak felülvizsgálatát és továbbfejlesztését, alapvetően az intézmények önfejlesztő munkája határozta és határozza meg ma is.

Túrán a program egyik csoportja

Cikk folytatása

Január havi étkezési díjak befizetése

A 2018. január havi étkezési díjat az alábbi napokon lehet befizetni:

jan. 2. kedd 13-20 óráig

jan. 3. szerda 13-16 óráig

jan. 8, 9, 10. 13-16 óráig

Helye: C épület földszint 16-os iroda

Befizetés készpénzzel, bankkártyával (Maestro, Mastercard, Visa) és csoportos beszedési megbízással is lehetséges.
A csoportos beszedési megbízáshoz igénylőlap és információ kérhető a gazdasági irodában.
Tel: 88/423-044/24. mellék.